O Mohendžodáru


Tantrická jóga pro ženy – Mohendžodáro je „vnitřní nástroj“ určený ženě v moderní společnosti ke spojení  
se s moudrostí vlastního těla a především ženských orgánů. Vychází z posvátného staroindického cvičení, navazuje na kořeny tantry a přitom živě odpovídá na potřeby současné ženy a jejího způsobu života. 
Jemné cvičení speciálních ásan podporuje zdraví na fyzické a energetické úrovni. Probouzí a tonizuje pánevní dno a harmonizuje hormonální systém. Cvičení působí blahodárně na ženské pohlavní orgány,
plodnost a pocit vitality. Zcela léčí inkontinenci.

Žena se učí vědomě napojit na energii svého těla a rozvádět ji po těle. Co se pak stane?

Představte si následující:
- prohlubujete svůj prožitek z milování,
- léčíte své tělo a máte z něj potěšení,
- obnovujete svou radost ze života,
- cítíte se uvolněnější a vitálnější,
- začnete být tvořivá tak, jak byste nikdy nečekala,
- vracíte se ke své ženské stránce,
- rozvíjíte svou intuici, a tak lépe vnímáte, jaká rozhodnutí jsou pro vás ta správná.

Mohendžodáro ve skutečnosti léčí na psychosomatické úrovni, tedy na úrovni energetické a emoční příčiny zdravotních obtíží. Mně například Mohendžodáro vyléčilo opakované záněty močového měchýře a únavu. Začala jsem se navracet sama k sobě a ladit se na uvědomění si, že toto jsem já a že žiju svůj život, ne život někoho jiného.

Mohendžodáro zcela změní váš život – za názvem "cvičení" se skrývá především rozhodnutí žít svůj vlastní život a dovolit si věnovat ve svém životě čas a prostor sobě a svým potřebám. Jak říká staré čínské přísloví
"Když jsou ženy šťastné, je šťastný celý svět."
Mohendžodáro bylo vyvinuto lékařkou MUDr. Monikou Sičovou (www.mohendzodaro.cz), která předvédský indický rituál přizpůsobila ženě v současné středoevropské realitě a doplnila o poznatky o zdravém pánevním dnu západní medicíny.

Vyučuji práci s pánevním dnem a tzv. Mateřský okruh, tedy první 4 ásany z celkem devíti, v kombinaci s tancem, Oshovými meditacemi a sdílením v kruhu.

Program tantra jógy (5 tematických sekcí, každá sekce = 4-5 týdnů)

1. měsíc: Přípravné cvičení pro vstup do ásan Mohendžodára – Dynamika pánevního dna
2. měsíc: První ásana „Příběh ženství“
3. měsíc: Druhá ásana „Vnitřní zrak“
4. měsíc: Třetí ásana „Pohled do Vesmíru“
5. měsíc: Čtvrtá ásana „Šťavnatá jóni“
od 6. měsíce: Celý Mateřský okruh

Tematické sekce na sebe navazují, poukazují na soustavnou pozornost, kterou je třeba přípravnému cvičení a ásanám věnovat, aby Mohendžodáro mohlo posílit a ozdravit naše tělo a probudit ženskou energii. Pokud se připojíte později, je třeba se nejprve na 1. ásanu připravit.


Každá ásana se praktikuje nejméně 1 měsíc, než je možno přejít k další, neboť vaše tělo potřebuje čas zažít si nový stav. Dále oslovuje jeden z aspektů vašeho života jako ženy, a tak po celý čas, kdy se učíte novou ásanu, vstřebáváte ji rovněž na úrovni psychiky. Zkušenosti z mých léčivých kruhů jsou přímo aplikovatelné do každodenního života.

Účinky Mohendžodára v detailu včetně těch, které se přímo týkají zdravotní úrovně, jsem popsala zde.
Bude mi ctí a potěšením vám být průvodkyní k tomuto jedinečnému rituálu.